Září - Přicházejí zvláštní časy

Září - Přicházejí zvláštní časy - MAISON & TULIPES    V září se nám budou zřejmě nabízet časté rozmluvy s přáteli, mnohdy nečekané či za zvláštních okolností. Možná si tu pospolitost a časté rozprávění budeme doslova hýčkat. Myšlenky k nám budou přicházet lehce, a ty geniální pak znenadání.

O patro výš

Naše citlivost a čestnost bude vystavena určité zkoušce. Nebojme se, naučíme se něco nového, a toto poznání nás katapultuje o úroveň výš. Ujasníme si, opět, stejně jako v předchozím měsíci, co je opravdu důležité a jakých hodnot si skutečně ceníme. Naše vnitřní nastavení znovu projde hlubokou proměnou.

Opravdový život za odměnu

I když jak nostalgie, tak naděje brání opravdovému životu, je třeba klást otázky. Sobě, druhým, hvězdám, lesu, vodě… a vést s nimi dialog a vést ho i sám se sebou. Najděme odvahu i k nepříjemným otázkám a s nimi i k nepříjemným odpovědím. Každou takovou otázkou v sobě snížíme jakýsi deficit, a ten se každou odpovědí bude zmenšovat. Za odměnu se pak čím dál víc budeme otevírat skutečné existenci – opravdovému životu.

Chce to odvahu!

A pak konejme, a mějme také odvahu k činům. Abychom ji měli, musíme najít odvahu dělat chyby, protože je zkrátka nemožné je neudělat. Nevíme, co která situace přinese, ale musíme konat, abychom věděli, že žijeme. Vždyť víme o tom risku, víme o těch situacích, které nemůže ovlivnit, ale to je přesně ono; ten opravdový život. Právě pro ten jsme přece tady.

Jaký život chcete?

Přece nechceme žít v zavedených systémech, bez vlastní vůle, bez vlastního názoru, bez vlastního života – tedy bez duše. Normální život je totiž nejistý. Nenormální život je jistý. Který chcete?

 

 

Vaše Magda Kinská